• Gönc város honlapja
  • Gönc város honlapja
  • Gönc város honlapja
Telep-program


Uniós pályázatokEseménynaptár
November 2018
H K Sz Cs P Szo V
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Névnap
Ma 2018. november 13., kedd,, Szilvia napja van.
Holnap Aliz napja lesz.


Polgármester köszöntője

Kedves Látogatónk!

Szívélyes tisztelettel köszöntöm Önt a "magyar nyelv bölcsőjénél" e kicsi, de annál kedvesebb kis abaúji város honlapján Göncön.

Településünk ősidők óta lakott hely. Úgy kereskedelmi, közlekedési, mind katonai szempontból központi helyen telepedtek le őseink. Első írásos emlékünk 1219-ből való. A legfontosabb nyelvi, történelmi esemény a Károlyi Gáspár és munkatársai által fordított első magyar nyelvű szentírás, ami nélkül nem biztos, hogy napjainkban beszélhetnénk-e ezen szép ízes, magyar nyelven. Remélem, hogy akik ide és térségünkbe látogatnak, mély átérzéssel keresik fel a történelmi Abaúj régmúlt emlékeit Boldogkőváraljától Vizsolyon át Göncig, ahonnan természetjáró túrák visznek a Zempléni- hegység festői tájain, megmászva az Amadé-várromot, elzarándokolva a Pálos-kolostor még álló templomáig. Gönc vendégváró polgárai szeretettel hívnak és várnak minden idelátogató vendéget. A Gönc környéki erdők jó levegője, az érintetlen természet, az építészeti emlékek (Kolostor-, és várrom) a fenséges panoráma mind nagyszerű lehetőséget kínál az üdülésre. Gönc múltjából és természeti adottságaiból fakadóan legjelentősebb az átmenő turizmus, majd az itt 1-2 napot eltöltő és a Gönc környéki hegyekben túrázó látogató. Károlyi Gáspár és a Vizsolyi Biblia nagyon sok fiatalt vonz Göncre. Jelentős a tanulmányi kiránduláson itt megszállók létszáma. A múzeumokban regisztrált látogatók száma alapján mondhatjuk évente több mint tízezren keresik fel városunkat. Az ideérkezők mellett a helyi és környékbeli lakosságnak is kedvelt pihenési és sportolási lehetőséget kínál a 2008-ban megnyílt Városi Uszoda. Az épületben egy 11 x 25 m-es 4 pályás úszómedence (~28-29 °C) és egy terápiás célokra is alkalmas 6 x 12,5 m-es tanmedence (~30 °C), fogadja a vendégeket.

Reméljük, hogy akik felkeresik városunkat és környékét felejthetetlen élménnyel és szép emlékekkel térhetnek haza.

Sivák János polgármester

 
Elérhetőségek

Gönc Város Önkormányzata
3895 Gönc, Kossuth u.71.


Tel: 06-46-588-355
Fax: 06-46-588-355
E-mail: polgarmester@gonc.hu